🚚 Darmowa dostawa dla zamówień od 200 zł 🏷️ Przy zakupie powyżej 500 zł RABAT 5%, powyżej 1000 zł RABAT 10%

"Przyjmij tę obrączkę jako znak mojej miłości i wierności" – te słowa przysięgi małżeńskiej świadczą o tym, jak ważne są obrączki ślubne w naszej kulturze. Cienkie lub szerokie, klasyczne lub awangardowe - większość małżonków nosi je na co dzień, inni tylko na specjalne okazje. Wybór obrączki zgodnie z własnymi upodobaniami jest bardzo ważny. To ozdoba na całe życie.

Złote obrączki ślubne 585

Obrączka złota Próby 585 Obrączka złota Próby 585
Producent: 3AU
Cena:

1 031,00 zł

zobacz więcej
Obrączka złota Próby 585 Obrączka złota Próby 585
Producent: 3AU
Cena:

1 592,00 zł

zobacz więcej
Obrączka złota Próby 585 Obrączka złota Próby 585
Producent: 3AU
Cena:

837,00 zł

zobacz więcej
Obrączka złota Próby 585 Obrączka złota Próby 585
Producent: 3AU
Cena:

1 305,00 zł

zobacz więcej

Od czego zacząć wybór złotych obrączek ślubnych?

O zakupie warto pomyśleć z dużym wyprzedzeniem czasowym. Trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli już wybierzemy konkretny wzór to najprawdopodobniej trzeba będzie skorygować rozmiar. Większość par decyduje się także na pamiątkowy grawer wewnątrz pierścionka. Na początku warto ustalić z jakiego kruszcu maja być wykonane. Aby obrączki ślubne złote prezentowały się elegancko i efektownie najlepiej wybrać próbę 585. Do największych zalet próby 585 należy piękny, typowo złoty blask, łatwość korekcji rozmiaru i ewentualnych napraw, wytrzymałość na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. Takie złote obrączki na palcu nie śniedzieją i nie ciemnieją podczas ciągłego kontaktu ze skórą. Próba 585 jest zdecydowanie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.
Kolejnym krokiem będzie wybór wzoru i przymiarka. Nawet jeśli konkretny model złotych obrączek ślubnych wyjątkowo spodoba się nam w katalogu, warto zobaczyć jak prezentują się na palcu. Ponieważ noszone będą na co dzień, nie mogą powodować żadnego dyskomfortu. Szerokie obrączki przyciągają wzrok, ale nie wszyscy mężczyźni, nieprzyzwyczajeni do noszenia biżuterii będą czuć się w nich dobrze. Nie tylko średnicę ale i szerokość obrączki warto dobrać do budowy dłoni. Szerokość nie musi być taka sama dla obojga małżonków. Aby złote pierścionki na palcu leżały idealnie najlepiej przymierzyć je po południu, kiedy palce są nieco powiększone, w dniu o umiarkowanej temperaturze. Upalny lub mroźny dzień może spowodować, że rozmiar nie będzie właściwie dobrany.

Obrączki klasyczne, awangardowe, z kamieniami czy bez?

Najczęściej wybieranym wzorem są obrączki klasyczne – bez kamieni, ozdób o prostej fakturze. Takie złote obrączki ślubne mogą być noszone na co dzień. Jest to idealny wybór dla par, w których mężczyzna nie przepada za zbyt rzucającą się w oczy biżuterią. Pasują do każdej stylizacji, świetnie łączą się z każdą inną biżuterią. Najczęściej wykonane są z tradycyjnego, żółtego złota o próbie 585 chociaż równie dobrze prezentują się w wersji ze złota białego lub różowego. Dodatkową zaletą obrączek o klasycznym kształcie będzie to, że nie przeszkadzają w pracy, nie zahaczają się ani nie zaczepiają o ubranie i inne przedmioty. Bardziej awangardowe, zdobione obrączki można polecić dla par, które szukają czegoś nietuzinkowego, odbiegającego od standardów. Tutaj wybór wzorów jest ogromny. Można wybrać cienkie lub szerokie, z fakturą, dwukolorowe, z ornamentami w formie splotów czy serduszek, matowe, a także ozdobione kamieniami szlachetnymi z diamentami włącznie. Tego typu obrączki nie muszą być identyczne – na przykład w damskiej może być osadzony diament lub inne kamienie, a w męskiej zachowana ta sama stylistyka, jednak bez lśniącego kamienia. Najważniejsze, żeby para czuła się w nich komfortowo i nie miała wątpliwości, że można nosić je na każdą, bez wyjątków okazję.
Na każdej obrączce, niezależnie od jej wzoru warto wygrawerować po wewnętrznej stronie datę zawarcia ślubu i imię współmałżonka – będzie to w przyszłości najpiękniejsza pamiątka dla pary, a także dla kolejnych pokoleń.

Jak nosić i jak dbać o złote obrączki ślubne?

Obrączki ślubne złote w porównaniu z całą resztą biżuterii męskiej i damskiej mają wielką zaletę. Zakłada się, że pasują absolutnie do wszystkiego. Chociaż zasady modowe polecają lub niełączenie różnych rodzajów biżuterii to obrączki są tutaj wyjątkiem. Każda stylizacja począwszy od swobodnej i sportowej wakacyjnej, przez biznesową aż po wieczorowe kreacje świetnie wygląda z elegancką, złotą obrączką. W Polsce tradycyjnie nosi się obrączki ślubne na serdecznym palcu prawej dłoni – należy pamiętać o tym podczas dopasowywania rozmiaru.

Czy obrączki można nosić codziennie?

Większość par uważa, że nie tylko można ale nie powinni się rozstawać z tym ważnym symbolem. Oczywiście w czasie pracy lub codziennych czynności obrączki mogą z czasem stracić nieco blasku. Złote pierścionki, w tym obrączki wolno czyścić tylko specjalnymi środkami do konserwacji biżuterii kupionymi w salonach jubilerskich. Jeszcze lepiej, przy intensywnym użytkowania cyklicznie oddawać je do czyszczenia jubilerowi – na przykład raz do roku. Chwilowo nieużywane obrączki najlepiej przechowywać w specjalnym pudełku na biżuterię, ostatecznie można zawinąć je w miękką tkaninę – na przykład ściereczkę do czyszczenia okularów. Absolutnie nie powinno przechowywać się obrączek luzem, w szufladzie. Mogą nie tylko łatwo się zgubić, ale powycierać lub uszkodzić w kontakcie z innymi przedmiotami. Tylko regularna konserwacja, czyszczenie i przechowywanie w odpowiednich warunkach daje gwarancję, że tym pięknym symbolem miłości i przywiązania można się będzie cieszyć przez długie lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium